محبوب من


دل نوشته ها

امام صادق (ع)فرمودنداسلام روي ۵ پايه استوار شده است: نماز ، زكات، جح ، روزه ، ولايت. و هرگز به چيزي امر نشده ، آنچنانكه به ولايت امر شده است. ولي مردم چهارپايه اش را پذيرفتند و ولايت را ترك كردند. به خدا قسم اگر كسي همه شبها را با نماز و عبادتبگذزاند و همه روزها را روزه بگيرد و بدون ولايت از دنيا برود ، نماز و روزه اي از او پذيرفته نيست

به بهانه زینب (س)

همه مدینه منتظر آمدن او بودند. این آخرین خاطرات خوب برادر کوچکش بود . انگار او بیشتر از همه منتظر بود. از آن به بعد بیشتر روزش را با زینب(س)  سپری می کرد. مدینه آن روز بهاری ترین روزهایش را می دید. روزهایی که حسن (ع) و حسین (ع) و زینب (س) میهمان کوچه هایش بودند. اما انگار مدینه هم مثل زینب ماجرا را می دانست. هربار که زینب از کوچه  هایش می گذشت، اشک چشمانش را می پوشاند. به خانه که می رسید خود را به آغوش مادرش می رساند و می بوسیدش. او عزیز خانواده اش بود و آنها همه هستی او و بهانه زندگی او.... بهانه رحمت پیامبر مدینه ... بهانه آخرین اذان بلال .... بهانه گریه های مادر .... بهانه گریه های کوچه .... بهانه یک قبر بی نشان ... بهانه ناله های چاه ... بهانه غربت بقیع .... بهانه خاک های کربلا .... بهانه گریه های رقیه .... سال ها می گذشت و مدینه با تمام کوچه هایش  با مسجد و بقیع و بیت الاحزان فاطمه (س) اش منتظر زینب (س) اش بود. اما او نیامد و سال هاست که مدینه دلتنگ دخترک اش است. و منتظر روزی که زینب(س) و حسینش برگردند.

   + محبوبه محب ولایت - ۱:۱۳ ‎ب.ظ ; ٢٥ فروردین ۱۳۸٩

محبوب من به دشت عباس آمد شما نبودید...

سفر رهبر به مناطق جنوبمحبوب من به دشت عباس آمد شما نبودید...

به یادتان تمام شقایق های دشت را بوئید...

و تمام خاک های دشت را بوسید.. .

وبا دوستان گمنامتان از دل تنگی هایش گفت...

اما می دانی لحظه ای آخر چه شد دشت به محبوب من گفت...

نمی دانم چه شده است دیگر به جز یک آقا کسی شبها به من سر نمی زند ..

اگر از آنها کسی را دیدی بگو که دشت دلش برایتان تنگ شده است...

شب هاست که مهدی فاطمه(س) به دیدارتان می آید و شما نیستید و من شرمنده ام که چه جوابی  به اوبدهم...

   + محبوبه محب ولایت - ۱:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳ فروردین ۱۳۸٩

نماز در محضرآیت الله بهجت

اگر کسی نماز بدون حضور قلب بخواند میتواند دوباره همان نماز را با حضور قلب بخواند؟

اگر کسی نماز بدون حضور قلب بخواند با حضور قلب اعاده کند ممکن است بگوئیم که این خلاف دستور است.خلاف سنت است.به جهت این که برای تکمیل نماز و جبران نافله را قرار داده اند و تشریع شده است. 

   + محبوبه محب ولایت - ۱۱:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱٢ فروردین ۱۳۸٩

به عشق دیدار او

 مدت ها بود که با دوستانم دنبال جایی می گشتیم که او را تماشا کنیم. تقسیم شدیم. چند تایی ورودی صحن انقلاب ... چند تایی پنجره فولاد ... چند تا روی سقاخانه ...   اما هیچ کس راضی نبود. دوست داشتیم جایی باشیم که او را بیشتر ببینیم.              

دلمان گرفته بود.نذر کرده بودیم هشت شب موقع نماز مغرب دور زائرهای آقا بگردیم. هنوز شش شب نگذشته بود که یکی از بچه ها بین دو نماز به دیوار خورد و جلوی زائران به زمین افتاد. همه دورش جمع شدند. یکی از خدام جلو آمد و  او را بلند کرد و با خود برد. دنبالش رفتیم. آن خادم می خواست به رواق دارالحجه برود. قرار بود به خاطر ایام عید آیینه های سقف آنجا را تمیز کنند. می دانید چه شد؟  

آن وقت بود که فهمیدیم ورودی دارالحجه بهترین جاست. چرا که آقا بیشترین اوقات در آنجا به احترام زائرین ایستاده اند و از آن شب همه مان به آنجا رفتیم و اینطوری شد که رواق دارالحجه جای همه کبوتر های حرم شد. 

   + محبوبه محب ولایت - ٦:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱٢ فروردین ۱۳۸٩

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس